Alueen palvelut

Hyötyvirta-yritysalueella on vahva verkosto loppusijoitukseen ja materiaalien kierrätykseen polttoaineeksi sekä teollisuuslaitteiden uusiokäyttöön. Tavoitteenamme on vahvistaa yritysten uusiokäyttöä mm. rakennuselementtien ja sähkölaitteiden sekä viherrakentamisen raaka-aineiden osalta. Ympäristömittauksen kysyntä kasvaa koko ajan, johon jo pelkästään sijaintinsa puolesta Hyötyvirta antaa liiketoimintamahdollisuuksia.

 

Hyötyvirta yritysalueella toimivia yrityksiä:

 

Yritys Toimiala Yhteyshenkilö Puhelin Sähköposti Toimisto Lisätietoja: Internet:
Delete Puhdistuspalvelut Oy Puhdistuspalvelut Timo Rantanen 044 3500 360 timo.rantanen(at)delete.fi Ekokaari 33, 46860 Keltakangas www.delete.fi
Ekokem Oy Ab Jätteiden kierrätys ja hyötykäyttö Tuomas Vuolle 050 359 4940 tuomas.vuolle(at)ekokem.com Ekokaari 33, 46860 Keltakangas www.ekokem.fi
Jarmo Toikka Ky Kiviainestoimitus ja maansiirtotyöt Jarmo Toikka 0400 251 007 jarmo.toikka (at) jarmotoikka.fi PL 6, 46901 Inkeroinen www.jarmotoikka.fi
JH-Kaivu Ky Maanrakennus Jarmo Halkola 0400 654 557 jarmo.halkola (at) jh-kaivu.com Naulakatu 5, 48770 Karhula www.jh-kaivu.com
JM Ekoturve Oy Jätehuolto ja suodatusjätteiden käsittely Jari Tielinen 0400 550 455 jari.tielinen (at) ekoturveoy.inet.fi Ekokaari 23, 46860 Keltakangas JM Ekoturve Oy
Jätehuolto E.Parkkinen Oy Jätehuolto ja rakennusjätteiden käsittely Anu Borisov 044 982 3211 anu.borisov(at)jep.fi Hallitie 1, 46860 Keltakangas www.jep.fi
Kuljetus Sinkkonen Oy Rumpukompostointi Hannu Sinkkonen 0400 152 133 hannu.sinkkonen (at) pp2.inet.fi Ekokaari 90, 46860 Keltakangas Kuljetus Sinkkonen Oy
Kymenlaakson Jäte Oy Jätteenkeräys- ja käsittelypalvelut Annika Aalto-Partanen 040 822 4266 annika.aalto-partanen(at)kymenlaaksonjate.fi Ekokaari 50, 46860 Keltakangas www.kymenlaaksonjate.fi
NCC Roads Oy Asfalttiurakoitsija ja kiviainestoimittaja Petri Laisi 010 507 6917 petri.laisi(at)ncc.fi Majurintie 2 C, 46900 Inkeroinen www.ncc.fi
Puukas Ky Puusepänliike Jorma Mustonen 05 363 5390 info (at) puukas.fi Ekokaari 149, 46860 Keltakangas www.puukas.fi
Umacon Oy Teollisuuden kone- ja rakennuspurkutyöt Sami Moisio 040 553 3426 sami.moisio(at)umacon.fi Jäsperintie 7, 46800 Myllykoski www.umacon.fi
Metsäliitto Puutavaran terminaali www.metsagroup.com/fi